رفتن به محتوای اصلی
در صورت وجود هر گونه پرسش با تلفن :۰۲۱۶۶۰۰۰۰۶۴ و یا همراه ۰۹۱۲۰۱۸۹۱۸۸ تماس بگیرید
دستگاه آج زن لاستیک

دستگاه آج زن لاستیک

دستگاه آج زن لاستیک

با توجه به اینکه لاستیک ها جزء تجهیزات گران قیمت هستند، همه ی ما نیازمند راه حلی خواهیم بود که آنها را برای مدت طولانی تری استفاده کنیم. همچنین به دنبال روشی هستیم تا به افزایش ایمنی، آسایش در هنگام رانندگی و کاهش مصرف سوخت منجر شود.

راه های مختلفی برای افزایش طول عمر لاستیک وجود دارد که یکی از آنها استفاده از لاستیک هایی است که قابلیت روکش کردن یا آج زدن داشته باشند. در این مطلب سعی داریم به معرفی دستگاه آج زن و نحوه ی آج زدن لاستیک هایی که قابل آج زدن می باشند بپردازیم.

آج زدن چیست؟

آج زدن شامل برداشتن مقداری از گوشت لاستیک موجود در زیر گل لاستیک می باشد. این کار به طور قابل ملاحظه ای قابلیت چسبندگی “ایمنی” تایر را افزایش می دهد.

اغلب افراد به اشتباه بر این باورند که زدن آج مجدد بر روی لاستیک های استفاده شده، سبب کاهش ایمنی و افزایش خطراتی نظیر پارگی لاستیک، تصادفات و… می شود، در صورتیکه آج زدن به شرطی که با شرایط استاندارد و توصیه های شرکت سازنده دستگاه اجرا شود هیچ گونه تاثیر منفی به گل و منجید تایر وارد نمی کند. کشورهای پیشرفته نظیر آمریکا، آلمان و… از این روش به صورت اصولی استفاده می کنند و موجب افزایش ایمنی لاستیک، کاهش سوخت و هزینه های خرید لاستیک، حفظ محیط زیست و مزایای دیگری نظیر این ها شده اند. “اطلاعات بیشتر در کاتالوگ محصول”

جهت دریافت کاتالوگ محصول کلیک کنید…

  • چه زمانی لاستیک را ترمیم کنیم؟

زمانی که 2 تا 4 میلی متر از الگوی آج باقیمانده باشد، این امکان وجود دارد که:

 آج جدید به راحتی زده شود.

حفظ مجدد عمق با حداقل 2 میلی متر

  • چه لاستیک هایی قابل آج زدن می باشد؟

  1. حداقل 10% از آج لاستیک باقی مانده باشد. ( 90% آج لاستیک مستهلک و مصرف شده باشد.)
  2. روی دیواره لاستیک های کامیونی و اتوبوسی رادیال سیمی کلمه Regroovable درج شده باشد.
  3. لاستیک های راه سازی رادیال سیمی نیز، در صورتی قابل آج زدن می باشند که کلمه Regroovable روی دیواره آنها نوشته شده باشد.
  • مشخصات دستگاه آج زن:

  1. قابلیت آج زدن روی انواع لاستیک های کامیونی، لودری و برخی از لاستیک های سواری، لاستیک های روکش شده و انواع غلتک های دارای آج
  2. عملکرد با برق 220 ولت شهری
  3. قابلیت نصب تیغه های مختلف برای لاستیک های سواری ، اتوبوسی ، کامیونی و لودری

فیلم معرفی دستگاه آج زن و نحوه ی کار با دستگاه را در زیر مشاهده فرمایید:

 

برگشت به بالا